2019.05.14 godz. 16:01 Lublin, Lubelskie

Forma składania wypowiedzenia.

Wyjaśnienie sytuacji

Zawarłem umowę pożyczki na odległość. Wysłałem wypełnione i podpisane odstąpienie od umowy na załączonym w umowie formularzu w formie pliku pdf emailem na adres firmy kredytowej. Nie dostałem żadnej informacji zwrotnej. Gdy chcę zwrócić środki dowiaduję się że oświadczenie nie zostało przyjęte gdyż firma uwzględnia wyłącznie formę pisemną. ZAPIS z UMOWY: "6.2. Oświadczenie powinno zostać złożone w siedzibie Pożyczkodawcy lub siedzibie Biura Regionalnego Pożyczkodawcy. Proszę o poradę czy ustawa umożliwia mi odstąpienie od umowy w wersji elektronicznej mimo ograniczeń nałożonych przez firmę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Maj 2019 18:58

Jeżeli regulamin nie przewiduje złożenia drogą elektroniczną to raczej będzie ciężko. Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku stanowi w art. 30 ust. 3 pkt. 1 i 2 że jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument może także odstąpić od umowy: przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego załącznik do ustaw oraz przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy. Czyli można - wnioskować odstąpić od umowy drogą elektroniczną można w przypadku

Zmodyfikowano dnia: 14 Maj 2019 18:59
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)