2023.01.13 godz. 13:21 Koło, Mazowieckie

Znęcanie się fizyczne i psychiczne

Wyjaśnienie sytuacji

Zgłosiłam na policję znęcanie się psychiczne i fizyczne przez byłego partnera , chciałabym to anulować /odwołać , co mogę zeobic w tej sytuacji ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2023 15:56

Dzień dobry, przestępstwo znęcania się (art. 207 k.k.) jest przestępstwem ściganym z urzędu, więc nie ma formalnej możliwości 'cofnięcia zawiadomienia'. Dalsze losy postępowania zależą od organów ścigania oraz zebranego materiału dowodowego, w tym Pani zeznań. Jeżeli będą korzystne dla partnera to jest możliwe, że wciąż w postępowaniu przygotowawczym zostanie wydane postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania lub jeśli jest już wszczęte, to o jego umorzeniu. Proszę uważać, aby Pani nie zarzucono fałszywego zawiadomienia o przestępstwie przy zmianie zeznań. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 13 Sty 2023 15:59