2024.05.17 godz. 21:58 Łódź, Łódzkie

Zgoda na operacje osoby ubezwlasnowolnionej

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem opiekunem prawnym mojej siostry, która jest upośledzona umysłowo. Od dwóch miesięcy co dwa lub trzy tygodnie trafia do szpitala, ponieważ ma problemy zdrowotne i lekarze co jakiś czas robią jej zabieg operacyjny, na który muszę wyrazić zgodę i podpisać dokumenty. Za kilka dni mam z pracy służbowy wylot i martwię się że siostra trafi do szpitala, a mnie nie będzie i nie będę mógł podpisać zgody na operację. Co mam zrobić? Czy lekarze bez mojej obecności mogą przeprowadzić zabieg? Lekarz mi mówił że mogą sporządzić wniosek do sądu. Czy na czas mojego pobytu poza Polską mogę jako opiekun prawny napisać pismo że nasza mama może podpisywać dokumenty w moim imieniu w szpitalu? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

DAWD BIAŁAS

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Maj 2024 20:12

Zapraszam do BEZPŁATNEJ PORADY PRAWNEJ TELEFONICZNEJ - podane informacje są zbyt lakoniczne zapraszam do nie zobowiązującej konsultacji w sprawie , specjalizuje się z tego typu sprawach. Tel: 507437019