2019.04.27 godz. 11:06 Gdańsk, Pomorskie

zwolnienie na jeden dzień z powodu wykonywania czynności związkowych z prawem do wynagrodzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Jestesmy organizacją związkową, chcielibyśmy uzyskać zgodę Pracodawcy na jeden dzień zwolnienia z pracy, ile czasu pzred tym - ile dniipowinnismy zlożyc wniosek do Pracodawcy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Kwi 2019 16:37

obojętnie czy to z rozporządzenia Rady Ministrów - z dnia z dnia 3 grudnia 2018 r. w sprawie trybu udzielania urlopu bezpłatnego pracownikowi powołanemu do pełnienia z wyboru funkcji związkowej poza zakładem pracy oraz sposobu postępowania w przypadku wygaśnięcia mandatu do pełnienia z wyboru funkcji związkowej przez pracownika korzystającego z urlopu bezpłatnego czy też z dnia 27 listopada 2018 r. w sprawie trybu udzielenia i korzystania ze zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej przysługującego osobie wykonującej

Zmodyfikowano dnia: 27 Kwi 2019 16:38
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)