Kontakt

ul. Długa ul. Długa 29/218

Warszawa, Mazowieckie

Cennik

Stawka za godzinę:
200.00zł (z VAT)

  • Przy pierwszej konsultacji rabat 0%

Dostępność w tygodniu

Pon

08:00 - 16:00

Wt

08:00 - 16:00

Śr

08:00 - 16:00

Czw

08:00 - 16:00

Pt

08:00 - 16:00

Sob

--- - ---

Nd

--- - ---

Języki obce

O mnie

Nasza kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Działamy na rynku już od wielu lat. Jesteśmy jednym z pierwszych kancelarii, która zaczęła specjalizować się właśnie w postępowaniach o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Jeszcze wiele lat temu bardzo mało firm i kancelarii zajmowało się tego rodzaju sprawami. Z jednej strony duże kancelarie zajmujące się prawem upadłościowym nie podejmowały się spraw dotyczących konsumentów, z uwagi na małą skalę tego rodzaju postępowań. Aktualnie wiele firm i kancelarii oferuje pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. To na co powinieneś zwrócić uwagę to przede wszystkim posiadanie przez kancelarię uprawnień doświadczenia usług adwokackich, radcowskich, ewentualnie usług w zakresie doradztwa restrukturyzacyjnego. Większość podmiotów, które oferują tego rodzaju usługi prawne, takich uprawnień nie posiada. Najłatwiej sprawdzić to weryfikując, czy kancelaria znajduje się prowadzony przez właściwe organy samorządu zawodowego. W przypadku radcy prawnego lub adwokata masz gwarancję, że wszelkie okoliczności, które zostaną mu ujawnione, pozostaną w tajemnicy. Wiele osób nie jest jednak świadoma faktu, że w Polsce usługi prawne może świadczyć każdy. Nie trzeba posiadać w tym celu żadnego wykształcenia. Wiele osób pozostaje błędnie przekonaniu, że jeżeli jakaś firma posiada w nazwie słowo kancelaria, to jest to podmiot świadczący profesjonalne usługi prawne prowadzony przez adwokatów lub radców prawnych. Tak oczywiście nie jest.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy prawnej, to powinieneś upewnić się, że rozmawiasz z adwokatem lub radcą prawnym, ewentualnie doradcą restrukturyzacyjnym, jeżeli chodzi o sprawy upadłościowe. Tylko takie osoby udzielą ci rzetelnej pomocy prawnej i masz gwarancję co do ich kwalifikacji. Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów i osób, które tytułują się ekspertami do spraw upadłości czy doradcami do spraw upadłości. Oczywiście istnieje, takie tytuły nie posiadają żadnego umocowania prawnego i może nimi posługiwać się każdy. W żaden sposób nie można zweryfikować, czy osoby tytułujące się ekspertem czy doradcą do spraw upadłości posiadają jakiekolwiek kwalifikacje w dziedzinie prawa, oczywiście jeżeli nie są adwokatami lub radcami prawnymi. Przeważnie adwokat i radca prawny w pierwszej kolejności tytułuje się właśnie wykonywanym zawodem. Upadłość konsumencka to postępowanie dotyczy ważnych życiowych kwestii, dlatego też nie powinno się powierzać takiej sprawie osobie przypadkowej, która nie wykonuje zawodu zaufania publicznego, takiego jak adwokat lub radca prawny.

Pomoc naszej kancelarii jest bardzo szeroka, gdyż przede wszystkim obejmuje reprezentację w Sądzie. Zasadą jest, że my nie tylko sporządzamy dokumenty, ale także się pod nimi podpisujemy. Oznacza to, że wszelka korespondencja adresowana do sądu kierowana jest bezpośrednio przez radcę prawnego. Jeżeli ktoś oferuje ci wyłącznie przygotowanie danego dokumentu, twierdząc, że reprezentacja nie jest potrzebna, warto zweryfikować, czy podmiot ten jest uprawniony do świadczenia usług reprezentacji przed sądem. Jeżeli nie, świadczona przez ten podmiot pomoc prawna będzie miała charakter iluzoryczny. Z jednej strony z uwagi na fakt, że osoba ta nie posiada doświadczenia procesowego, a to właśnie na rozprawach sądowych nabywa się aktualną i przede wszystkim praktyczną wiedzę. Bez takiego doświadczenia nie można mówić, że posiada się wiedzę praktyczną, ponadto osoba, która nie podpisuje pisma, a tylko sporządza jego projekt, nie ponosi odpowiedzialności za jego treść. Adwokat lub radca prawny, który reprezentuje klienta, działa pod własnym nazwiskiem, treść kierowanych przez niego pism do sądu wpływa na jego renomę i ponosi on za nie pełną odpowiedzialność.

Koszt usługi reprezentacji w postępowaniu upadłościowym, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, powinien być uwzględniany w sposób indywidualny. Niemniej jednak, w przypadku upadłości konsumenckiej zwykle stawka wynagrodzenia pełnomocnika, z tytułu reprezentacji, kształtuje się na poziomie stawki minimalnej lub nieco wyższej kwoty. W naszej kancelarii, w przypadku większości spraw o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, wynagrodzenie wynosi 4200 zł. Jest to kwota niewygórowana, a jednocześnie pozwalająca na zabezpieczenie wynagrodzenia dla radcy prawnego. Dla niektórych osób kwota ta może wydawać się wysoka, jednak warto pamiętać, że ma ona charakter brutto, co oznacza, że kancelaria musi odprowadzić od niej stosowne podatki oraz składki. Finalnie tej kwoty trafia do Skarbu Państwa i systemu Ubezpieczeń Społecznych oraz zdrowotnych.

Upadłość konsumencka to najczęściej jedyna alternatywa dla toczących się postępowań egzekucyjnych. Niewypłacalny dłużnik po prostu nie ma wyboru, musi ogłosić upadłość konsumencką, gdyż w przeciwnym przypadku będzie musiał uczestniczyć w postępowaniu egzekucyjnym. Najczęściej to w przypadku upadłości konsumenckiej dłużnik może liczyć na znacznie korzystniejsze warunki w przypadku egzekucji prowadzonej przez komornika sądowego. Oczywiście istnieją także inne alternatywy, takie jak negocjacje z wierzycielami czy obrona przed roszczeniami wierzycieli w sądzie. Te opcje jednak nie zawsze mogą zostać zrealizowane. Wszystko zależy od okoliczności konkretnego przypadku. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak sytuacja wygląda w twoim przypadku, to jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z radcą prawnym, który posiada i doświadczenie praktyczne w podobnych do twoich sprawach.

Elektronizacja postępowania rejestrowego sprawiła, że podstawową formą złożenia wniosku w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej jest forma elektroniczna. Jeżeli chcesz złożyć wniosek o upadłość w tej formie, powinieneś posiadać profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny. Nie będzie to wymagane w sytuacji, gdy jesteś reprezentowany przez adwokata lub radcę prawnego. Przygotowanie i złożenie wniosku o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zadaniem nadzwyczajnie trudnym, ale dla osoby, która nie ma z tym styczności na co dzień, może okazać się czasochłonne i wymagać szczegółowego zapoznania się z interfejsem krajowego rejestru zadłużonych oraz przepisami prawa upadłościowego. Jeżeli nie chcesz przechodzić przez to samemu, możesz powierzyć sprawę radcy prawnemu z naszej kancelarii albo dowolnie wybranemu pełnomocnikowi. Pamiętaj jednak, że pełnomocnikiem takim może być tylko adwokat, radca prawny lub doradca restrukturyzacyjny. Nie może nim być osoba, która tytułuje się ekspertem do spraw upadłości lub doradcą upadłościowym, a nie posiada uprawnień do wykonywania zawodów zaufania publicznego, o których mowa powyżej. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego biura w Warszawie.

 

Zakres usług

  • Kancelaria Radcy Prawnego J. Orłowska-Pączek

    Radca prawny

    Posiadam swoje biuro także w Warszawie, gdzie usługi świadczone są także przez radców prawnych.

Uczelnie


  • Uniwersytet Rzeszowski

    Magister, Prawo

    Ukończyłem z wynikiem bardzo dobrym prawo na Uniwersytecie Rzeszowskim

  • OIRP Rzeszów

    radca prawny, Aplikacja radcowska

    Ukończyłam aplikację radcowską w OIRP Rzeszów oraz zaliczyłam egzaminy zawodowe. Posiadam uprawnienia radcy prawnego.

Języki


  • Angielski

    Profesjonalny

  • Niemiecki

    Średnio zaawansowany

Kursy

- brak wpisów
  • Sprawa dt. kategorii: Długi, Windykacja

    Data zakończenia: 2024-03-20

    Do mojej kancelarii zgłosiła się klientka (imię zmienione na potrzeby opisu – nazwijmy ją Elżbieta), która padła ofiarą oszustwa ze strony jednej z tzw. firm oddłużeniowych. Firma ta obiecała pomoc w spłacie zobowiązań, jednak po podpisaniu umowy pobrała od niej wysokie opłaty wstępne i abonamentowe, nie podejmując żadnych realnych działań w jej sprawie. Co więcej, niektóre z należności, które miały być rzekomo negocjowane, trafiły do egzekucji komorniczej z powodu braku kontaktu z wierzycielami. Pani Elżbieta była w bardzo trudnej sytuacji – nie tylko finansowej, ale również emocjonalnej, ponieważ przez długi czas żyła w przekonaniu, że ktoś zajmuje się jej sprawą. Gdy zgłosiła się do mnie, była już na skraju załamania i z dużą rezerwą podchodziła do kolejnych działań prawnych. W pierwszej kolejności szczegółowo przeanalizowałam jej sytuację majątkową, zgromadziłyśmy dokumentację dotyczącą zobowiązań oraz korespondencję z firmą, która ją oszukała. Choć niestety nie udało się odzyskać wpłaconych środków – firma była już w likwidacji i formalnie nie prowadziła działalności – zdecydowałyśmy się złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Sąd, po zapoznaniu się z dokumentacją i historią klientki, ogłosił jej upadłość. W toku postępowania ustalono, że nie posiada majątku, który mógłby zostać zlikwidowany, a jej sytuacja życiowa i dochodowa nie pozwalała na ustalenie planu spłaty. Finalnie wszystkie jej zobowiązania zostały umorzone bez planu spłaty. Sprawa zakończyła się pełnym sukcesem – mimo wcześniejszego oszustwa, klientka odzyskała spokój i możliwość rozpoczęcia życia bez długu. Pomoc w tej sprawie miała nie tylko wymiar prawny, ale też ludzki – kluczowe było odbudowanie zaufania do systemu i pokazanie, że istnieją legalne i skuteczne drogi wyjścia z trudnej sytuacji finansowej.

  • Sprawa dt. kategorii: Długi, Windykacja

    Data zakończenia: 2023-11-10

    W sprawie dotyczącej upadłości konsumenckiej reprezentowałam klientkę, której imię zostało zmienione na potrzeby niniejszego opisu (nazwijmy ją Anna). Pani Anna zgłosiła się do mnie z powodu narastających problemów finansowych, wynikających z utraty dochodów oraz trudnej sytuacji życiowej – samotnie wychowuje dziecko, a jej możliwości spłaty zobowiązań były już wyczerpane. Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy jej sytuacji majątkowej i osobistej, wspólnie przygotowałyśmy kompletny wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Zawierał on m.in. wykaz wierzytelności, aktualny stan majątku oraz uzasadnienie stanu niewypłacalności. W trakcie pracy nad dokumentacją zadbałam również o zebranie stosownych zaświadczeń, wyciągów i innych niezbędnych dowodów. Po złożeniu wniosku, sąd dość sprawnie wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości. Syndyk został wyznaczony w krótkim czasie, a likwidacja majątku była symboliczna, gdyż klientka nie posiadała wartościowych składników, które mogłyby podlegać sprzedaży. W toku dalszego postępowania udało się wypracować realny plan spłaty wierzycieli, uwzględniający jej sytuację jako samotnej matki z ograniczonymi dochodami. Sąd zatwierdził plan spłaty rozłożony na trzy lata, z ratami dostosowanymi do możliwości pani Anny. Sprawa zakończyła się sukcesem – klientka odzyskała kontrolę nad swoją sytuacją finansową i mogła rozpocząć nowy etap życia bez przytłaczającego ciężaru zadłużenia. Na każdym etapie postępowania zapewniałam jej bieżące wsparcie, zarówno w zakresie formalnym, jak i doradczym.

  • Sprawa dt. kategorii: Długi, Windykacja

    Data zakończenia: 2023-07-20

    Opis sprawy – wniosek o uchylenie klauzuli wykonalności z urzędu Reprezentowałam klienta, którego imię zostało zmienione na potrzeby niniejszego opisu (nazwijmy go Tomasz), w sprawie dotyczącej prowadzonej wobec niego egzekucji, która – jak się okazało – została wszczęta na podstawie nakazu zapłaty doręczonego na niewłaściwy adres. Pan Tomasz dowiedział się o sprawie dopiero na etapie zajęcia środków przez komornika. Po analizie dokumentacji ustaliliśmy, że sądowy nakaz zapłaty został doręczony pod dawny adres zamieszkania, mimo że przed wszczęciem postępowania sądowego dłużnik był już zameldowany i faktycznie zamieszkiwał gdzie indziej. Tym samym nie miał wiedzy o toczącym się postępowaniu i nie miał możliwości obrony swoich praw. W związku z tym przygotowałam i złożyłam do sądu wniosek o uchylenie klauzuli wykonalności z urzędu, powołując się na naruszenie przepisów o doręczeniach oraz brak realnego doręczenia nakazu zapłaty. We wniosku wskazałam również, że klient nie miał świadomości istnienia tytułu wykonawczego ani samego postępowania aż do momentu zajęcia egzekucyjnego. W toku postępowania do sądu zostały również dołączone dokumenty potwierdzające zmianę adresu oraz brak odbioru korespondencji. W wyniku rozpoznania wniosku sąd uchylił klauzulę wykonalności z urzędu, uznając, że doręczenie nakazu zapłaty było nieskuteczne, a tym samym nie powinien on zostać zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Egzekucja została umorzona, a klient odzyskał środki, które wcześniej zostały zajęte przez komornika. Sprawa zakończyła się korzystnie i pozwoliła klientowi na podjęcie dalszych kroków prawnych przeciwko wierzycielowi.

Opinie

0

Ocena ogólna

(0 opinii)

Dodaj swoją opinię

Jak prawidłowo napisać opinię, aby została opublikowana?

Pamiętaj, żeby Twoja opinia:

  • nie zawierała wrogich, niekulturalnych zwrotów,
  • dotyczyła jednego, konkretnego prawnika,
  • była szczegółowa i bogata w detale dotyczące przeprowadzonej sprawy,
  • nie odnosiła się do sfery prywatnej prawnika,
  • opisywała tylko Twoje doświadczenia, a nie przypadki innych osób.
0/600 znaków

* Opinia będzie publicznie widoczna w internecie po akceptacji przez moderatora.