2020.02.07 godz. 06:43 Iława, Warmińsko-mazurskie

Czy pracodawca rozwiązując umowę o pracę zawartą na okres próbny za wypowiedzeniem jest zobligowany do podania przyczyny- uzasadnienia jej rozwiązania?

Wyjaśnienie sytuacji

Jak wyżej.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2020 10:16

Obowiązek wskazania przyczyny rozwiązania stosunku pracy przez pracodawcę zgodnie z art. 30 par 4 kodeksu pracy dotyczy wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony oraz rozwiązania umowy bez bez wypowiedzenia. Umowa na czas próbny nie jest umową na czas nieokreślony, zatem ten przepis jej nie dotyczy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)