2019.12.30 godz. 19:52 Rzeszów, Podkarpackie

Wspólne konto

Wyjaśnienie sytuacji

Mam wspólne konto z moim byłym chłopakiem. Na koncie było 200 euro. W tym wpłata dla niego na kwotę 60 euro I reszta dla mnie. Ja wypłaciłam wszystko I zamknęłam konto. Czy mogę zachować wszystkie pieniądze dla siebie? Czy jeśli on pójdzie do sądu, wygra rozprawę żebym oddała te 60 euro?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Gru 2019 06:31

Witam, nie może Pani zachować pieniędzy dla siebie, które się Pani nie należą. Oprócz sprawy cywilnej-o zwrot kwoty 60e ma możliwość złożenia również zawiadomienia na policję o możliwości popełnienia przez Panią przestępstwa przywłaszczenia. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)