2024.06.14 godz. 07:59 Warszawa, Mazowieckie

Właściwość urzędu skarbowego

Wyjaśnienie sytuacji

Spółka złożyła poprawne pierwotne zeznanie CIT-8 za 2023r. w dniu 14 marca br. Od 23 kwietnia br. zmieniła adres, zatem i urząd skarbowy. Który Urząd będzie właściwy w sprawie zwrotu nadpłaty z tego zeznania?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2024 08:47

Nadpłata wynikająca z zeznania będzie najprawdopodobniej przekazana na rachunek bankowy, więc właściwość urzędu nie ma specjalnie znaczenia. Jeżeli jednak miałaby być wysłana jakaś korespondencja w tej sprawie, to proponuję wysłać ją do urzędu, do którego zostało złożone zeznanie, bo to ten urząd był właściwy do rozliczenia zeznania. Jeżeli jednak, z jakichś powodów, dokumentacja byłaby w innym urzędzie, to urząd, który otrzymał pismo, przekaże je do urzędu właściwego, zgodnie z art. 170 Ordynacji podatkowej. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)