2019.10.07 godz. 09:30 Kraków, Małopolskie

formy zabezpieczenia

Wyjaśnienie sytuacji

umowie z zamawiającym jest zapis, że zabezpieczenie umowy z PW może być tylko w postaci gwarancji bankowych lub ubezpieczeniowych. Czy taki zapis może być-PZP dopuszcza również zabezpieczenie w formie potrącenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Dominika Gąsior

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2019 13:16

Witam, taki zapis nie dopuszcza możliwego zabezpieczenia w postaci kaucji gotówkowej (potrącenia). W takiej sytuacji powinien być sporządzony aneks, który umożliwi PW złożenie zabezpieczenia w formie kaucji (potrącenia). Pozdrawiam, Dominika Gąsior radca prawny tel. 881 700 359 kancelarianabudowie.pl