2020.03.04 godz. 22:24 Szczecin, Zachodniopomorskie

Wypowiedzenie umowy o pracę.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam dałam szefowej wypowiedzenie o pracę.Pracuje tam od 2010 roku i okres 3 miesiące mi przysługuje wypowiedzenia.Na wypowiedzeniu napisałam że mogę pracować jeszcze 1 miesiąc a szefowa skreśliła że w tym dniu czyli ostatni dzieñ w miesiącu tj.29.02.2020 rozwiązuje umowę o pracę.Co mam zrobić żeby szefowa mnie nie oszukała....

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Mar 2020 11:10

Zgodnie z art. 36 par.1 pkt 3 przysługuje Pani 3-miesięczny okres wypowiedzenia, nie 1-miesięczny jak to Pani wskazała. Strony mogą również wspólnie ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)