2022.11.15 godz. 12:49 Sosnowiec, Śląskie

Alimenty dla dorosłej córki, która się nie uczy i nie pracuje

Wyjaśnienie sytuacji

Córka w maju 2022 ukończyła szkołę średnią. Na dzień dzisiejszy złożyła wniosek o podwyższenie alimentów jednak nie podjęła dalszej nauki na studiach oraz nie podejmuje pracy (nie zarejestrowała się także w Urzędzie pracy). Zaznaczam, iż córka ma 20 lat, mieszka w mieszkaniu moim i byłej żony a mnie uniemożliwiła (poprzez zmianę zamków) odzyskanie moich rzeczy. Czy w przypadku kiedy córka zakończyła naukę i jest dorosła nadal mam obowiązek płacić alimenty (z nakazem płacenia od razu udała się do komornika i ten pobiera świadczenie automatycznie z mojej wypłaty).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 13:35

Dzień dobry, biorąc pod uwagę przedstawione okoliczności może Pan złożyć do Sądu pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Pozdrawiam, adw. Ewelina Wolny
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)