2020.01.05 godz. 22:50 Toruń, Kujawsko-pomorskie

ART 188 KP należy się 2 dni czy 16 godzin ? Można dzielić na dwóch rodziców ?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy "zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni" przysługuje jednemu rodzicu czy można podzielić to na dwóch rodziców. Co w sytuacji gdy żona pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego i ma wymiar pracy 27 godzin w tygodniu. Korzystniej jej byłoby brać urlop na godziny niż na dni, czy to leży w jej gestii pracownika czy pracodawcy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Sty 2020 16:03

Uprawnienia tego nie można podzielić. Może z niego skorzystać tylko jeden z rodziców. Pracownik może wybrać czy wykorzystuje zwolnienie w godzinach, czy wybiera dzień wolny. Wybór pierwszego o wariantu pozwala wziąć wolne zarówno na cały, jak i część dnia pracy.

Zmodyfikowano dnia: 06 Sty 2020 16:04
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)