2020.03.27 godz. 10:50 Warszawa, Mazowieckie

Art.39 zwrot części kosztów przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zaciągnęłam kredyt hipoteczny w dniu 18.08.2015 r, spłaciłam go w całości 02.2020. Złożyłam wniosek o zwrot kosztów, otrzymałam odpowiedź odmowną. Czy zgodnie z Art. 39 ustawy o kredycie hipotecznym mogę odwołać się od tej decyzji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2020 11:03

Niestety nie może Pani. Ustawa o kredycie hipotecznym weszła w życie 22.07.2017 r. i ma zastosowanie tylko do umów o kredyt hipoteczny zawartych po tej dacie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)