2019.07.14 godz. 12:29 Lubin, Dolnośląskie

Czy mam obowiązek spłaty kredytu zaciągniętego na zakup rzeczy.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam W dniu 13.06.2019 r. zakupiłem rzecz, której cena miała być sfinansowana przez kredyt konsumencki. W dniu 15.06.2019 r. przesłałem do sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży. Zostało mu ono doręczone w dniu 19.06.2019 r. W dniu 18.06.2019 r. powiadomiłem bank o odstąpieniu od umowy sprzedaży, pomimo tego bank żąda ode mnie spłaty kredytu. Kto ma obowiązek zwrócić bankowi pieniądze? Ja, czy sprzedawca?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 12:37

Szanowny Panie, oczywiście nie znam wszystkich szczegółów Pana sprawy, ale na podstawie tego co Pan napisał można stwierdzić, że zapewne umowa kredytu została zawarta przez Pana z Bankiem. Bank dochodzi zapewne od Pana spłaty kredytu, który zostal przez owy bank wypłacony sprzedawcy (w celu realizacji umowy sprzedaży). W momencie odstąpienia przez Pana od umowy (skutecznego) strony winny sobie zwrócić wzajemnie to co sobie świadczyły, czyli Pan musiałby zwrócić przedmiot, a sprzedawca pieniądze. Aby udzielić jednoznaczej odpowiedzi na pyt. konieczna byłaby analiza um. sprzedaży oraz um. kredyt

Zmodyfikowano dnia: 16 Lip 2019 12:40