2019.07.12 godz. 13:02 Poznań, Wielkopolskie

Wypowiedziana umowa kredytu "frankowego" w Getinie,

Wyjaśnienie sytuacji

Rok temu zaprzestałam spłat kredytu "frankowego" w Getin banku. Później wielokrotnie bank wysłał mi wezwania do zapłaty, były różne telefony, listy. Później wysłano mi wypowiedzenie umowy. Otrzymałam w dniu dzisiejszym z Sądu nakaz zapłaty. Mam w ciągu 14 dni zapłacić na rzecz banku bardzo dużą sumę pieniędzy. Czy mogę w jakiś sposób bronić się w sądzie? Co teraz zrobić? Jestem załamana.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 13:11

Szanowna Pani, Niejednokrotnie w swojej praktyce spotkałem się z taką sytuacją jaka występuje u Pani. Najważniejsze w takiej sytuacji jest złożenie skutecznego sprzeciwu od nakazu zapłaty w ciągu 14 dni od odebrania przez Panią przesyłki z sądu. Umowy "frankowe" Getin-u zawierają w swojej treści klauzule o charakterze niedozwolonym, zwłaszcza odsyłające do tabel kursowych banku. Istnieje wiele argumentów prawnych, które mogą być podniesione w treści sprzeciwu od nakazu zapłaty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)