2024.05.12 godz. 20:38 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Jak mogę odzyskać moje zdjęcia?

Wyjaśnienie sytuacji

Były partner posiada moje intymne zdjęcia. Pomimo moich próśb nie chce mi ich zwrócić. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy da się je odzyskać? On twierdzi, że je usunął.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2024 12:48

Jeżeli twierdzi, że je usunął, to znaczy, że ich nie ma, no chyba, że ma Pani dowody na to, że jest inaczej. Poza tym, dopóki zdjęcia nie są udostępniane, to nie zostały naruszone ewentualne Pani prawa. Jeśli są to zdjęcia w formie cyfrowej, to ich przekazanie Pani, nie gwarantuje, że nie zostaną zrobione kopie. Nie widzę możliwości prawnych w celu odzyskania zdjęć. Z wyrazami szacunku