2019.10.09 godz. 04:13 Marcinowice, Dolnośląskie

co mam zrobić jak zgubiłam zaświadczenie opiekuna prawnego

Wyjaśnienie sytuacji

mam sprawe w sądzie o zezwolenie na dokonanie czynności przekraczającej zakres zwykłego zarządzania majątkiem ubezwłasnowolnionego mężąktórym opiekuję się ponad 13. lat. Sąd nakazuje stawienie się z zaświadczeniem.Zaświadczenie dostałam kilkanaście lat temu.Czy mogę uzyskać duplikat? Sprawa pilna.Chodzi o sprzedaż zakładu, który prowadzę od czasu jego choroby.Piekarnia powstała w trakcie trwania naszego małżeństwa. Ponadto pracuję w szkole, syn też. Działalność prywatna przekracza moje możliwości fizyczne

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2019 09:43

Proszę wystąpić do sądu, który wydał zaświadczenie o wydanie odpisu tego zaświadczenia. Koszt: 20 zł (art. 77 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 785 z późn. zm.). Jeśli wskaże Pani, że potrzebuje zaświadczenia w związku z wezwaniem sądu, to nie powinno być problemu z uzyskaniem odpisu zaświadczenia "od ręki".
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)