2019.10.31 godz. 16:39 Warszawa, Mazowieckie

Co się dzieje z zaległym urlopem z zeszłego roku, niewykorzystanym w terminie do 30. IX roku następnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pracownika, który nie wykorzystał do 30.09.2019r. przysługujący mu urlop wyp. z roku 2018, czy te niewykorzystane dni ur.wypoczynkowego mu przepadają?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2019 18:58

Stosownie do art. 168 kodeksu pracy urlopu zaległego udziela się pracownikowi do 30 września roku następnego, jednakże nie dotyczy to urlopu udzielanego w trybie art. 167(2) kodeksu pracy, czyli urlopu na żądanie. W praktyce zatem do 30 września roku następnego należy udzielić pracownikowi urlopu zaległego, ale z zastrzeżeniem, że tej części urlopu, która w roku poprzednim mogła być urlopem na żądanie, udziela się nie do 30 września, ale do 31 grudnia następnego roku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)