2020.04.02 godz. 11:09 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę liczyć na odprawę od pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Otrzymałem rozwiązanie stosunku pracy, tzn, likwidacja stanowiska pracy ( bez mojej winy, zero skarg i nagan ) z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Pracowałem na umowę na czas nieokreślony 2,5 roku. Proszę o informację czy mogę ubiegać się o odprawę 2 miesięczną dodam że pracodawca zatrudnia 30 osób na umowę o pracę a zwonionych zostało 5 osób. Czytając artukuł 10 ustawy z 2003 roku wydaje mi się , że tak . Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Kwi 2020 12:30

Dzień dobry, zgadza się - art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników rozszerza stosowanie art. 8 ustawy (uprawnienie do odprawy) na sytuację przez Pana opisaną. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)