2020.03.20 godz. 22:38 Łomianki, Mazowieckie

Czy mogę odzyskać opłatę za rezerwację pokoju w hotelu?

Wyjaśnienie sytuacji

rezerwację zrobiłem 9 luty 2020 na 17 marca 2020 dla pięciu osób. BY być wiarygodnym musiałem wnieść opłatę chociaż za jedną osobę. Niestety sytuacja w kraju stanęła na głowie. Cel naszej wyprawy do Krakowa, koncert Santany odwołano także Wawel zamknięto. Nasz pobyt w Krakowie stał się bezcelowy. Postanowiliśmy odwołać rezerwację 11 marca. Niestety mimo ciągłej korespondencji nic zwrócono nam wpłaty. Musieliśmy nawet dostarczyć imienne bilety na imprezę.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Angelika Wojciechowska -Związek

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2020 14:23

Szanowny Panie, jeśli wpłacona przez Pana kwota stanowiła zaliczkę to, co do zasady powinna ulegać zwrotowi. Zanim jednak będziemy wnosić o zwrot należności należy zapoznać się z regulaminem danego hotelu , który m.in. powinien stanowić, kiedy i w jakich warunkach zaliczka ulega zwrotowi, jak wygląda anulacja rezerwacji, że uiszczona zaliczka jest np.bezzwrotną. Jeżeli jednak regulamin nie zawiera informacji, że zaliczka podlega w określonych przypadkach zwrotowi to należy przyjąć, że jest to klauzula niedozwolona.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)