2019.12.04 godz. 11:24 Kędzierzyn-Koźle, Opolskie

czy mogę rozwiązać umowę oc samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie proszę o pomoc, otrzymałam w listopadzie ofertę ubezpieczenia OC , Dnia 7.11 poszłam do agenta, który mi zabrał umowę i wydrukował inną o czym mnie w ogóle nie poinformował.Ponieważ nowa umowa zaczynała mi się od 22.11 to poszłam do innego agenta z prośba o obliczenie składki.Agent mi dał satysfakcjonującą ofertę , po czym złożył rezygnację w obecnej firmie i zawarliśmy umowę. Po tygodniu dostałam wezwanie do zapłaty z firmy poprzedniej i jak się okazało po interwencji agent nr 1 dał mi polisę .O obecnie mam dwie umowy OC .Czy z art.812 mogę jedną wypowiedzieć ???

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Gru 2019 14:08

Skoro agent obecny wypowiedział umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela, umowa taka nie uległa automatycznemu przedłużeniu. Ważne jest aby wypowiedzenie nastąpiło przed końcem obowiązywania polisy. Czy Agent nr 1 ma Pani podpis na nowej umowie polisy, czy podpisywała Pani jakieś dokumenty?

Zmodyfikowano dnia: 04 Gru 2019 14:09
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)