2019.07.12 godz. 11:44 Warszawa, Mazowieckie

alimenty od dzieci

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę starać się o alimenty od syna w sytuacji gdy moja emerytura nie starcza mi na normalne funkcjonowanie po śmierci żony./ utrzymanie domu,bieżące wydatki? Jednocześnie umożliwiłem synowi ukończenie studiów na renomowanej prywatnej uczelni.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Kamila Wasilewska

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 12:53

Tak, przepisy prawa przewidują możliwość żądania alimentów od dzieci (dorosłych). Aby ocenić jakie są szanse musiałabym znać więcej danych, typu stan majątkowy dziecka, relacje pomiędzy Państwem, Pana stan majątkowy itp. w razie potrzeby, służę pomocą. Pozdrawiam Kamila Wasilewska r.pr.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)