2019.09.20 godz. 22:33 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę wykorzystać po 2 dni urlopu na dziecko w dwóch różnych zakładach pracy? Jak dokładnie brzmi przepis, który to reguluje?

Wyjaśnienie sytuacji

W ciągu tygodnia pracuję w dwóch różnych zakładach pracy. Czy mogę wykorzystać 1 dzień opieki na dziecko w jednym zakładzie pracy, a drugi w drugim? Czy przysługuje mi po 2 dni w każdym zakładzie pracy? A może wolno mi tylko korzystać z tego urlopu w jednej instytucji? Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2019 09:00

Kwestię tę reguluje art. 188 kodeksu pracy. Pracownikowi przysługuje w roku kalendarzowym zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Urlop może Pani wykorzystać w dwóch zakładach pracy, jednak proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy np. jeśli jest Pani zatrudniona na 1/4 etatu w jednym zakładzie, a na 3/4 etatu w drugim, to może Pani wykorzystać odpowiednio 6 godzin zwolnienia w jednym zakładzie, a 12 godzin w drugim. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)