2019.08.24 godz. 12:07 Gdynia, Pomorskie

czy moge zlozyc wniosek do sadu o zabezpieczenie mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

moja mama zawarla umowe lichwiarska pod zastaw domu w ktorym sa trzy odrebne lokale mieszkalne.w jednym z nich mieszkam z rodzina mezem i dwojka dzieci,w drugim mama z mezem i corka oraz dziadek w trzecim.odbyly sie trzy licytacje i dom nie zostal sprzedany,jednakze na wniosek lichwiarskiej firmy odbedzie sie 30 sierpnia sprawa o przejecie domu za dlugi.czy moge zlozyc wniosek o zabezpieczenie mojego lokalu mieszkalnego w tym domu w ktorym mieszkam od urodzenia a teraz od 7 lat z rodzina aby tego mieszkania ie zabrano.czy takie prawo ma tez moj dziadek.mam malo czasu boje sie ze strace dom.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2019 20:27

co to znaczy odrębne lokale mieszkalne? Czy to są lokale, dla których założona jest księga hipoteczna? Jeżeli to jest umowa lichwiarska, to może warto złożyć powództwo do Sądu o unieważnienie tejże umowy z powodu wyzysku wraz z wnioskiem o zawieszenie postępowania komorniczego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)