2019.07.09 godz. 14:48 Piła, Wielkopolskie

Czy nadal mogę korzystać z zarzutu przedawnienia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dotyczy długu z 2000 r. Czy jeśli poinformowałem wierzyciela w listopadzie 2017r., że wyprowadziłem się do Londynu, aby polepszyć swoją sytuację finansową, co w przyszłości pomogłoby mi rozpocząć spłatę swoich zobowiązań to czy przypadkiem nie zrzekłem się do korzystania z zarzutu przedawnienia? Wierzyciel się do mnie nie odezwał na wskazany adres w Londynie. Pozdrawiam Waldemar

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartosz Menz

Gniezno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2019 16:41

Dzień dobry; czy uznał Pan roszczenie (dokładnie napisał Pan jak w opisie powyżej?) oraz czy w 2017 r. dług był już przedawniony? Przypominam, że może i dług dot. 2000 r., ale wierzyciel mógł sukcesywnie przerywać bieg przedawnienia np. poprzez wszczęcie postępowania sądowego, później egzekucji itd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)