2019.11.14 godz. 09:06 Jadowniki, Małopolskie

czy należy zapłacić podatek od sprzedaży nieruchomości nabytej 2 lata temu w drodze spadku po 1/2 .spadkodawca nabył ją w 1952 r

Wyjaśnienie sytuacji

.Czy jeśli dwie osoby (spadkobiercy syn i córka , , którzy odziedziczyli majątek po śmierci rodziców -nie było testamentu) dziedziczyły po równo to podatek trzeba zapłacić od sprzedaży tej nieruchomości. bo w ustawie coś pisze ,że jeśli był dział spadku to podatek należy zapłacić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2019 11:23

Nie stanowi nabycia albo odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych odpowiednio nabycie albo odpłatne zbycie, w drodze działu spadku, do wysokości przysługującego podatnikowi udziału w spadku. Podatek należy uiścić, jeżeli przy dziale spadku otrzyma się więcej niż pierwotnie się należało.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)