2020.02.02 godz. 20:59 Starachowice, Świętokrzyskie

Czy obowiązuje mnie dwutygodniowy termin wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony?

Wyjaśnienie sytuacji

W zakładzie 0d 1.08.2019 do 31.10.2019 byłam zatrudniona na umowę na czas próbny.Od 1.11.2019 jestem zatrudniona na czas nieokreślony. 03.02.2020 chcę złożyć wypowiedzenie. Jaki okres wypowiedzenia umowy będzie mnie obowiązywal, czy dwutygodniowy? Czy umowa na czas próbny wlicza się do okresu wypowiedzenia. Czy może obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lut 2020 09:42

Dla ustalenia długości okresu wypowiedzenia ma znaczenie staż pracy u danego pracodawcy, a nie rodzaj umowy. Okres pracy na podstawie umowy na okres próbny wlicza się, a zatem będzie Panią obowiązywał miesięczny okres wypowiedzenia, gdyż przepracowała Pani u tego pracodawcy 6 miesięcy.