2019.10.30 godz. 13:04 Mszczonów, Mazowieckie

Czy pracodawca musi zatrudnić w czasie 30 dni od złożenia wniosku osobę przerywającą urlop wychowawczy

Wyjaśnienie sytuacji

Pracownica oznajmiła, że jest w ciąży. Urlop wychowawczy kończy się za 9 m-cy. Wniosek złożyła we wrześniu br. Pracodawca wyraża zgodę zatrudnić od 1.I. 2020r. Czy to prawidłowo?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2019 10:39

Pracownica może zrezygnować z urlopu wychowawczego bez uzyskania zgody pracodawcy. Musi tylko powiadomić go o swojej decyzji najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy.(art. 186 (3) KP). Zatem pracownica powinna zostać dopuszczona do pracy w terminie 30 dni
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)