2023.02.28 godz. 20:38 Mała Wieś, Mazowieckie

czy te dochody, o których mówi art.20 ust.1 są opodatkowane?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż jest emerytem, dodatkowo jeszcze otrzymuje świadczenie ratownicze. Otrzymaliśmy PIT-11 z MSWiA. Wykazując ten dochód w rozliczeniu rocznym, automatycznie naliczany jest podatek dochodowy. Miało to być świadczenie bez podatku. Jak to naprawdę jest?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2023 11:29

Dzień dobry, proszę o dosłanie skanu rozliczenia z MSWIA. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 16% uznało tę odpowiedź za pomocną (6 głosów)