2019.10.01 godz. 08:44 Warszawa, Mazowieckie

czy to jest zgodne z prawem zwolnić ,mnie podczas trwania zwolnienia lekarskiego szpitalnego

Wyjaśnienie sytuacji

miałem umowę na czas określony od1 07 2019 do 31 08 2019 podczas powrotu do polski z 03 /04 sierpnia na tydzień z francjii uległem wypadkowi w Niemczech i nie podjąłem pracy bo mam zwolnienie lekarskie do listopada czy pracodawca może mnie zwolnić z art 30 &1 ptk1

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2019 09:18

Bez względu na zwolnienie umowa rozwiązała się 31 sierpnia 2019 r. ponieważ była zawarta na czas określony (art. 30 par. 1 pkt 4 kodeksu pracy). Pracodawca musi zgłosić zwolnienie do ZUS, który wypłaci świadczenie za okres zwolnienia po rozwiązaniu umowy o pracę. Natomiast art. 30 par. 1 pkt 1 kodeksu pracy dotyczy porozumienia stron, więc ten sposób rozwiązania umowy o pracę wymaga wspólnej zgody pracodawcy i pracownika.