2024.01.16 godz. 10:36 Kętrzyn, Warmińsko-mazurskie

Czy ukończone studia magisterskie na kierunku zarządzanie i marketing to studia ekonomicznie w rozumieniu art. 54 ust. 2 ufp?

Wyjaśnienie sytuacji

Ustawa o finansach publicznych określa wymogi dotyczące głównego księgowego jsfp. Jak należy rozumieć sformułowanie "studia ekonomiczne"?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sty 2024 23:47

Dzień dobry, Dziedzinę prawa powinno się określać na podstawie Rozporządzenia Ministra edukacji i nauki z dnia 11 października 2022 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych, jednakże w tym rozporządzeniu zarówno nauki ekonomiczne, jak o zarządzeniu są określone jako osobne dyscypliny, które mieszczą się w jednym koszyku nauk społecznych. Z tego by wynikało, że należy patrzeć na zarządzanie jak na inną dyscyplinę naukową, chociaż należącą do tej samej dziedziny. Co więcej, w starszym rozporządzeniu zarządzenie i ekonomia były razem określane jako nauki eko