Treść zapytania

2019.10.17 godz. 10:29 Zamoście, Lubelskie

czy umowa zlecenie wlicza się jako liczba osób zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwie?

Wyjaśnienie sytuacji

staram się o dofinansowanie z kfs w UP i jestem pracodawcą i zatrudniam 8 osób na cały etat, 1 os na 1/4 etatu i 3 osoby na umowę zlecenie , czyli razem ze mną osób zatrudnionych na umowę o prace jest 9 i 1/4 etatów, Czy osoby zatrudnione na umowę zlecenie tez wlicza się jako osoby zatrudnione w mikroprzedsiębiorstwie , bo mikroprzedsiębiorstwo zatrudnia mniej niz 10 osób tylko kwestia sporna czy umowa zlecenie wlicza się do liczby zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwie?

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

(37 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2019 13:56

Umowa zlecenie w rozumieniu ustawy z 20.04.2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2017 r. poz. 1065, z późn. zm), na podstawie której wydano rozporządzenie o KFS, nie jest zatrudnieniem - art. 2 ust. 1 pkt 43 ustawy: Ilekroć w ustawie jest mowa o: (...) zatrudnieniu – oznacza to wykonywanie pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź