2019.10.07 godz. 17:34 Gdynia, Pomorskie

Dlaczego Sąd rozpoznał sprawę na posiedzeniu niejawnym i pominął art. 45 Konstytucji ?

Wyjaśnienie sytuacji

W pozwie zamieściłem punkt wnosze o : Rozpoznanie sprawy również pod nieobecność wnoszącego odwołanie . Sprawa istotna o prawo do renty , na rozprawie chciałem złożyć jeszcze nowe dowody. Wcześniej ZUS nie uznał pozwu. Wyrok wydano na posiedzeniu niejawnym , Czy taki wyrok może zostać unieważniony przez Sąd wyższej instancji ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lis 2019 14:17

Zgodnie z art. 148(1) § 1 k.p.c.Sąd może rozpoznać sprawę na posiedzeniu niejawnym, m.in. gdy po złożeniu przez strony pism procesowych i dokumentów sąd uzna - mając na względzie całokształt przytoczonych twierdzeń i zgłoszonych wniosków dowodowych - że przeprowadzenie rozprawy nie jest konieczne. Dlatego tak ważne jest, żeby najnajwcześniej (najlepiej w pierwszym piśmie) powołać wszytskie dowody. Pytanie, na czym Pan oparł odwołanie? Bo tu można szukać podstaw odwoławczych.