2019.11.10 godz. 09:53 Warszawa, Mazowieckie

wypowiedzenie umowy na czas okreslony

Wyjaśnienie sytuacji

dzień dobry . Chcę wypowiedzieć umowę o prace zawarta na czas określony od 01.07 do 31.12 a wcześniej miałam umowę na czas próbny od kwietnia do czerwca . Obowiązuje mnie 1 miesięczny okres wypowiedzenia i z jakim dniem zakończę prace? Dziękuję za odpowiedz . Magda

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lis 2019 15:23

Dzień dobry, okres wypowiedzenia umowy o pracę oznaczony w miesiącu należy liczyć od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia będzie kończyć się z ostatnim dniem miesiąca, bez względu na ilość dni w danym miesiącu.