2024.02.20 godz. 18:02 Zielona Góra, Lubuskie

1/2 etatu przerwa na karmienie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jestem zatrudniona na 1/2 etatu, zmiana wynosi równo 4godziny, wg informacji w internecie i interpretacji należy się 30 min przerwa na karmienie, czy tak jest rzeczywiście? pracodawca twierdzi, ze nie, jedynie powyzej 4h.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2024 13:37

Pracownicy zatrudnionej przez czas krótszy niż 4 godziny dziennie przerwy na karmienie nie przysługują (o czym stanowi przepis KP), a Pani pracuje 4 godziny, więc przerwa przysługuje.

Zmodyfikowano dnia: 22 Lut 2024 09:42