2020.03.25 godz. 12:52 Częstochowa, Śląskie

zaległy urlop a koronawirus

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, jetem pracownikiem pedagogicznym w placówce oświatowej, zatrudnionym na etacie. Moje pytanie brzmi: Czy w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem dyrektor może nakazać mi wykorzystanie mojego zaległego urlopu wypoczynkowego (zostało mi 5dni). Bardzo proszę o odpowiedź . Anna

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2020 23:06

Tak, ma do tego prawo. W wyroku z dnia 25 stycznia 2005 r. (I PK 124/05) Sąd Najwyższy stwierdził, iż pracodawca może pracownika wysłać na zaległy urlop, nawet gdy ten nie wyraża na to zgody.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)