2024.02.15 godz. 09:48 Olesno, Opolskie

Faktura za wizytę u specjalisty na dziecko

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, będąc z dzieckiem na wizycie lekarskiej poprosiłem o fakturę. Wizyt było już kilka i za każdym razem lakarze (różni specjaliści) powiedzieli że fakturę mogą jedynie wystawić na dziecko (niepełnoletnie) a nie na mnie (rodzica), ponieważ ono jest pacjentem. Ubezpieczyciel nie chce mi wypłacić refundacji wizyt ponieważ twierdzi, iż "Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby niepełnoletnie nie posiadają pełni zdolności do czynności prawnych, w związku z czym nie mogą być nabywcami faktury." Bardzo prosze o porade. Dziekuje, Dawid

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2024 11:56

O ile osoby niepełnoletnie nie mogą samodzielnie zawierać umów, to mogą być nabywcami faktur. Proponuję Panu skonsultować się z lekarzem/placówką medyczną i ubezpieczycielem w celu wyjaśnienia kwestii fakturowania. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany proponuję konsultację z prawnikiem lub organizacją konsumencką np. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)- która udzieli porady prawnej i pomocy w rozwiązaniu sprawy.Pozdrawiam

Zmodyfikowano dnia: 15 Lut 2024 12:20