2019.11.14 godz. 14:41 Zielonka Nowa, Mazowieckie

jak długo trwa obowiązek alimentacyjny wobec małżonki, przy sporządzonej ugodzie przed rozprawą w której zobowiązałem się do ich płacenia w określonej wysokości

Wyjaśnienie sytuacji

rozwód będzie bez orzekania o winie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lis 2019 19:22

Co do zasady w przypadku gdy nie została uznana wina rozkładu pożycia ze strony zobowiązanego do płacenia alimentów małżonka wówczas okres trwania obowiązku alimentacyjnego rozciąga się na pięć lat od orzeczenia rozwodu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)