2020.01.09 godz. 08:31 Warszawa, Mazowieckie

Jak mogę wypowiedzieć umowę najmu na czas określony, w um. nie ma zapisów o wypowiedzeniu umowy.

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa jest zawarta na okres 1 roku, do 09. 2020 r. Została wpłacona kaucja w wysokości 850 zł równoważność opłaty miesięcznej. Stan wynajmowanego pokoju uległ pogorszeniu - na ścianach i suficie jest pleśń i grzyb.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2020 13:18

Moim zdaniem pozostaje w tej sytuacji powołanie się na art. 682 kc w celu rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym:Art. 682. Wady lokalu zagrażające zdrowiu Jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach. Należałoby jednak też wykazać, że ten grzyb i pleść zagrażają zdrowiu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)