2019.12.22 godz. 12:44 Sępólno Krajeńskie, Kujawsko-pomorskie

Jak unieważnić pełnomocnictwo?

Wyjaśnienie sytuacji

Jak unieważnić pełnomocnictwo bez braku dokumentów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2020 13:03

Mocodawca może co do zasady odwołać pełnomocnictwo. Art. 101 kodeksu cywilnego: § 1.Pełnomocnictwo może być w każdym czasie odwołane, chyba że mocodawca zrzekł się odwołania pełnomocnictwa z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. A po wygaśnięciu pełnomocnictwa pełnomocnik jest zobowiązany zwrócić mocodawcy dokument pełnomocnictwa.