2019.09.23 godz. 14:41 Raszyn, Mazowieckie

jak wypowiedzieć umowę o pracę na czas nieokreślony, gdy pracodawca nie chce podpisać rozwiązania za porozumieniem stron oraz o skrócenie z 3 do 1 miesiąca

Wyjaśnienie sytuacji

Pracodawca od dłuższego czasu dokłada mi dodatkowych obowiązków ,do pewnego momentu przyjmowałam te dodatkowe obowiązki , ale wszystko ma swoje granice , nie mam już czasu nawet na 15 minutową przerwę na śniadanie kilkakrotnie odmówiłam tłumacząc że nie mogę już więcej obowiązków przyjąć , ale bez skutku Mam obawy, że nalegania się ponowią. Znalazłam sobie nową pracę , i złożyłam wypowiedzenie za porozumieniem stron jednak Szefowa nie chciała podpisać mojego wypowiedzenia , ustaliłyśmy że przepracuje cały miesiąc.Nadal nie chce podpisać rozwiązania umowy w trybie ustawowym skróconym do 1 m-ca

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Spychała

Piekary Śląskie, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2019 23:22

Jeżeli pracodawca odmawia przyjęcia pisma o wypowiedzeniu, należy dla celów dowodowych wysłać wypowiedzenie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W treści takiego wypowiedzenia należy wskazać datę odmowy przyjęcia wypowiedzenia przez pracodawcę. Dodatkowo można kopię pisma skierować do wiadomości Państwowej Inspekcji Pracy. Skrócenie okresu wypowiedzenia przewiduje art. 36 §6 kodeksu pracy (Dz.U.2019.0.1040), ale ustawodawca wymaga zgodnej woli stron.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)