2020.02.12 godz. 12:31 Żagań, Lubuskie

najem pomieszczenia

Wyjaśnienie sytuacji

mam umowę najmu ( tylko ja ) na pomieszczenie we WM , trzymam tam rower , sąsiad poprosił mnie o udostępnienie u miejsca na swój , zgodziłem się . Opłatę z umowy podzieliliśmy na pół , każdy wpłaca na konto WM za siebie . czy tak może być ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2020 18:05

Dzień dobry, radziłbym uzyskać zgodę na podnajem od wynajmującego (przy założeniu, że nie jest już zawarta w umowie), ponieważ wg art. 688 z indeksem 2 k.c. nie powinien Pan udostępniać pomieszczenia osobie trzeciej. Druga opcja to aneksowanie Pana umowy najmu z wynajmującym i wprowadzenie sąsiada jako drugiego najemcę pomieszczenia z ustaleniem, że obaj najemcy płacą po połowie ustalonego wynagrodzenia. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)