2020.02.08 godz. 21:11 Strzelce Krajeńskie, Lubuskie

Nabyłem budynek gospodarczy zgodnie z Art. 235 par. 1 i 2 z myślą o budowę domu. Prawo własności do tego gruntu ma trzech właścicieli.

Wyjaśnienie sytuacji

dalej. Czy muszę uzyskać zgodę na budowę pozostałych właścicieli a co będzie jeżeli się nie zgodzą?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lut 2020 11:18

Rozumiem, że kupił Pan udział we współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem gospodarczym, bo samego budynku, który jest częścią składową gruntu, kupić się nie da. Skoro nieruchomość jest we współwłasności, to wszelkie decyzji przekraczające zwykły zarząd taką nieruchomością, a taką decyzją z pewnością będzie zabudowa tej nieruchomości wymagają zgody wszystkich współwłaścicieli. Zresztą wybudowany na takiej działce dom też będzie należał do wszystkich współwłaścicieli. W razie braku zgody można ją próbować uzyskać sądownie, aczkolwiek wiekszych szans na jej uzyskanie
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)