2019.08.12 godz. 11:08 Gałąźnia Wielka, Pomorskie

Nieuzasadniona odmowa przedstawienia umowy kupna samochodu.

Wyjaśnienie sytuacji

Sąd poprosił mnie o odesłanie kupna umowy samochodu ze względu, iż nie mogłem odszukać tej umowy to po pewnym czasie o tym zapomniałem, że mam odesłać kopie umowy do sądu. W dniu dzisiejszym otrzymałem pismo od sądu o nieuzasadnionym odmowie przedstawienia kupna umowy samochodu i wyjaśnienie tej sprawy w ciągu 7 dni od daty otrzymania pisma. Co w takim razie mam zrobić aby sąd nie ukarał mnie karą grzywną? Zaznaczam, że niedawno odszukałem umowę kupna samochodu. Z poważaniem

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2019 12:34

Szanowny Panie, Sąd skaże osobę trzecią na grzywnę za nieuzasadnioną odmowę przedstawienia dokumentu dopiero po jej wysłuchaniu oraz stron co do zasadności odmowy. Tym samym na tym etapie radziłabym w odpowiedzi na niniejsze pismo z Sądu, złożyć odpowiedź z informacją, że z uwagi na brak możliwości przedłożenia umowy wcześniej, przedkłada Pan ją w załączeniu do niniejszego pisma (należy wykazać czemu nie mógł Pan przedłożyć jej wcześniej). Następnie dostanie Pan wezwanie z Sądu, celem wyjaśnienia okoliczności niezłożenia umowy niezwłocznie. Łączę wyrazy szacunku.