2019.08.29 godz. 10:22 Gdańsk, Pomorskie

opieka nad dzieckiem zdrowym a praca na 2 etatach

Wyjaśnienie sytuacji

Od 15 lat pracuje na cały etat w jednym zakładzie pracy. Od 20 maja 2019 r. podjęłam druga pracę w sklepie na 20 % etatu, gdzie pracuje głównie w soboty ale zdarzają się też dni w tygodniu. Czy w związku z tym w drugim zakładzie pracy przysługują mi wolne dni (godziny) opieki nad dzieckiem zdrowym? Jeżeli tak to w jakim wymiarze. Jestem samotna matką 6 letniego dziecka, drugi rodzic nie korzysta z tego przywileju.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lis 2019 11:54

Przepisy nie ograniczają prawa do dni opieki nad dzieckiem do podstawowego miejsca zatrudnienia. W dodatkowym miejscu zatrudnienia zgodnie z art. 188 §3 kodeksu pracy dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy wymiar godzinowy opieki nad zdrowym dzieckiem określa się proporcjonalnie do wymiaru etatu.Na wymiar zwolnienia na dziecko do lat 14 nie ma wpływu termin zatrudnienia pracownika. Zatem u drugiego pracodawcy przysługuje Pani po zaokragleniu 4 godziny .
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)