2019.07.26 godz. 11:44 Wrocław, Dolnośląskie

Opłatę od zarzutów od nakazu zapłaty w wysokości 86 zł, wniosłem po terminie 5-ciu dni od terminu określonego w wezwaniu Sądu. Sąd odrzucił zarzuty od nz.

Wyjaśnienie sytuacji

Opóźnienie wniesienia opłaty spowodowane było po prostu brakiem środków. Nie miałem od kogo pożyczyć, dopiero żona po powrocie z wyjazdu, przelała na moje konto 250 zł i w tym samym dniu przelałem kwotę opłaty 86 zł na rachunek sądu (12 dni od otrzymania wezwania do zapłaty w terminie 7 dni) Jak mam uzasadnić skargę na odrzucenie z tego powodu przez sąd zarzutów od nakazu zapłaty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2019 11:58

Niestety Sąd nie mógł orzec inaczej, gdyż termin nie został dotrzymany. Można próbować złożyć wniosek o przywrócenie terminu z uzasadnieniem powodów spóźnienia (powinny być one obiektywne)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)