2020.03.06 godz. 14:47 Tarnów, Małopolskie

Obowiązek alimentacyjny

Wyjaśnienie sytuacji

Orzeczono rozwód z winy męża.W orzeczeniu sąd nie nałożył obowiązku alimentacyj wobec żony pomimo że ona o niego wnosiła. Jak wygląda ten obowiązek między tymi małżonkami w przyszłości ? Czy żona może w przyszłości wystąpić o niego,czy on kiedyś wygasa ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2020 09:28

Proszę o doprecyzowanie: czy sąd oddalił żądanie żony o alimenty czy nie orzekł o tym w wyroku? Kolejna kwestia, czy na skutek rozwodu nastąpiło istotne pogorszenie sytuacji materialnej żony?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)