2019.07.15 godz. 18:55 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

płacenie za czynsz przez współwłaściciela

Wyjaśnienie sytuacji

Współwłaściciel 6/96 zamieszkuje w tej kamienicy.Drugi współwłaśc.żada od niego opłat za czynsz.Nie ma podziału fizyczn. Inne opłaty ta osoba opłaca w udziale.Chodzi tylko o czynsz za zajmowane mieszkanie

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Marlena Kalisiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 13:25

Jeśli pomiędzy współwłaścicielami nie została sporządzona umowa regulująca płatności za zajmowane mieszkanie, nie ma podstaw do roszczeń o to, który z nich ma płacić czynsz.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 66% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)