2022.08.03 godz. 14:13 Ornontowice, Śląskie

Ponowne przeliczenie emerytury górniczej.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wystąpiłem do ZUS z prośbą: "Będąc na emeryturze i po przepracowaniu 30 miesięcy, proszę o ponowne przeliczenie części socjalnej emerytury". Otrzymałem odpowiedź: "Wobec faktu, iż z dniem 11.06.2015, została przyznana panu emerytura górnicza na podstawie art. 50a ust. 2 (miał pan ukończone 50 lat) brak podstaw prawnych do przyznania kolejnej emerytury górniczej" Czy mają rację? Czy oddać sprawę do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych? Pozdrawiam Marek.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

ADAM KOWALCZYK

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Wrz 2022 20:57

witam specjalizuje sie w tego typu sprawach zapraszam do kontaktu telefonicznego tel 507-437-019 do darmowej wstepnej konsultacji .
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)