2020.02.04 godz. 12:01 Witnica, Lubuskie

konsument

Wyjaśnienie sytuacji

proszę o odpowiedz, czy osoba fizyczna prowadząca działalność jest konsumentem w odniesieniu do art.22 KC

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2020 11:42

To zależy od tego z kim ( z przedsiębiorcą czy nie) ta osoba zawiera transakcję i czy ta transakcja dotyczy bezpośrednio działalności tej osoby. Dajmy na to, jeśli kupuję papier od przedsiębiorcy) na potrzeby prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej, to nie jestem konsumentem w rozumieniu tego przepisu. Ale jeśli dokonam zakupu od przedsiębiorcy niezwiązanego z moją działalnością gospodarczą, to jestem konsumentem w rozumieniu tego przepisu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)